Odpowiednie dbanie o maty dezynfekcyjne 21 Kwiecień 2016

admin

Każde maty dezynfekcyjne, w tym oczywiście również maty dezynfekcyjne przejazdowe, to budowle bardzo trwałe.

Nie ma w nich tak naprawdę żadnych szczególnych wyjść, jakie powodowałyby, że maty dezynfekcyjne przejazdowe nadawałyby się do jakichś wybitnie zawiłych warunków i niemiarodajnych użyć.

farm-living-2-1505496


Chodzi zwyczajnie o to, że maty dezynfekcyjne przeznaczone dla personelu pieszego i maty dezynfekcyjne przejazdowe, czyli pozwalające na ruch wózka po nich, przeważnie nie wkraczają w jakiekolwiek szczegółowe interakcje z środowiskiem.

Ich zajęciem, jest sobie zwyczajnie leżeć i puszczać nadzwyczajnym płynom dezynfekcyjnym na wydobywanie się z nich, kiedy na macie pojawi się ciężar.

Ten ciężar jest albo nieszeroki, a jeśli chodzi o maty dezynfekcyjne przejazdowe, napór wywierany jest w sposób ogólnie pewny, bowiem koła pojazdu czy jakiegoś wozu nie są na pewno elementem szczególnie szkodliwym.

Największym sprawą jest zazwyczaj prawidłowa kontrola dóz płynów do odkażania umieszczonych we częściach mat.

Wbrew wszystkiemu, trwonią się one dość pospiesznie, choć oczywiście wszystko zależy od tego, jak bardzo usilnie są użyte wiadome maty dezynfekcyjne przejazdowe.

W warunkach unikatowego zastosowania, czyli na przykład w skrzyżowaniach, które nie są częścią przeważającego cyklu produkcyjnego w podarowanym zakładzie, zarządza się sprawdzanie pułapu płynu i możliwych uszkodzeń maty raz na dwa dni, czyli mniej więcej co 48 h.

Jest to ewidentnie totalnie nieodpowiednie tam, gdzie maty dezynfekcyjne przejazdowe są stosowane właściwie non stop.

Takie maty dezynfekcyjne przejazdowe  muszą być weryfikowane najkorzystniej kilka razy w czasie dnia pracy, a za dogodny wzorzec uznaje się ich rewizję co 2 albo co najwyżej co trzy godziny.

Ten wpis opublikowano dnia czwartek, 21 Kwiecień 2016 o godz. 19:59 w kategorii ochrona terenu. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Komentowanie wyłączone.