Miód i jego właściwości lecznicze 22 Luty 2019

admin

Miód użytkowany jest w głównej mierze jako towar odżywczy o wyjątkowym smaku, lecz stanowczo decydujące muszą być dla nas jego własności prozdrowotne. Jest doskonałym dodatkiem do potraw jak również nieprawdopodobnej różnorodności dań deserowych, a dodatkowo dopomaga przy wielu schorzeniach, to jest zapewne najważniejsze.

Mówiąc o składzie miodu, nie jest to przesadnie skomplikowana mikstura odżywcza. Z przewagą zalicza się tutaj proste cukry, albowiem w środowisku naturalnym spełnia rolę środka zapasowego – przechowalni energii. Tak nieskomplikowana do przyswojenia energia, wyposażona co najważniejsze w najistotniejsze budulce odżywcze, daje naszemu organizmowi kopa a co za ty m idzie pozwala mu na przykład szybciej wyjść z niemocy organizmu, regulują ludzki narząd związany z odpornością.

Dwa miody różne właściwości

Produktów miodowych na regałach sklepowych jest coraz więcej, dlatego warto w tym miejscu być uważnym, w szczególności w przypadku towarów o wyjątkowo niskich kosztach. Produkcja miodu jest zapewne droga, toteż nie może być prawdzie stwierdzenie, by zdecydowanie o niskiej ceni towar był prawdziwym miodem. Rozpoznać miód na szczęście jest bardzo prosto. Należy nałożyć go odrobinę na łyżeczkę oraz pozwolić mu spokojnie opadać. Jeżeli posiadamy właściwy i prawdziwy miód, będzie się on powoli ciągnął cienkim ciągiem jak również gromadził w kształcie stożka na talerzyku. Nienaturalny miód spada z łyżeczki i tworzy w jednej chwili kałużę.

Powiedzenie że miód można przechowywać bez końca jest niezwykle fałszywe. Zostało udowodnione, iż prawidłowo składowany miód, co oznacza również chowanie go w w szafce zamkniętej, ma możliwość przetrwać około trzy lata. Najlepiej jest oczywiście konsumować miód zaraz z pasieki.

Cały czas powinniśmy pamiętać o tym, że miód składa się z cukrów prostych, co oznacza, iż posiada w sobie zachowane pokaźne ilości siły energetycznej. Dorosła osoba nie powinna konsumować go powyżej kilka łyżek na dzień. Co więcej, miody to pyłki, dlatego zwłaszcza w dzisiejszych czasach oczywiste jest, że znajdziemy u siebie działanie alergiczne na miód. Dlatego zaczynać trzeba dość ostrożnie.

produkt jakim jest miód nie powinien być ponadto podawany dzieciom najmniejszym albowiem jest to za wielka ilość cukru. Jak dziecko osiągnie wiek 2 lat, dzieci może spróbować miód w niewielkiej ilości.

Mając na uwadze wszelkie powyższe kwestie, możemy dobrać właściwy rodzaj miodu dla nas. – dolinalawendy.pl/9-miod-wielokwiatowy

Typy miodu

Możemy wyróżnić wyjątkowo dużo typów miodów, które podlegają dzieleniu z pewnością za pośrednictwem użytego do produkcji surowca, z którego został wyprodukowany, jeden ze znanych miodów to miód wielokwiatowy. Tożsamo bardzo często możemy kupić miody:

Lipowy – jasno żółty z lekko zielonkawym zabarwieniem; miód lipowy pomocny dla ludzi ze stanami depresyjnymi, nerwicami oraz bezsennością; działa pomocniczo na wysoką temperaturę i w przypadku przeziębienia, jest skuteczny również w związku z cięższymi problemami zdrowotnymi, do jakich zalicza się: zaatakowane oskrzela; jest to miód numer 1 na przeziębienie i grypę;

Rzepakowy – nie ma barwy lub o barwie żółtawej; miód rzepakowy leczy rany oraz obrażenia oparzeniowe; poprawia działanie układu krążenia, obniża ciśnienie krwi a także pomaga leczyć miażdżycę; doradzany przy problemach z drogami moczowymi;

Wrzosowy – kolorystyka bursztynowa; miód wrzosowy jest pomocny na przeziębienia zmieniające się w stany zapalne; wspomaga biegunki oraz kłopoty z drogami moczowymi, czy też pomaga na problemy z wątrobą.

Ten wpis opublikowano dnia piątek, 22 Luty 2019 o godz. 12:07 w kategorii miody na zdrowie. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Komentowanie wyłączone.