Jeśli nie lot samolotem, to jaki transport wybrać? 13 Wrzesień 2013

admin

Zwykło się sądzić, że wygodnym rodzajem jeżdżenia jest tylko latanie no i ewentualnie własny pojazd, pod warunkiem że uwielbiamy podróżować i nie jest to dla nas specjalnie meczące. Przewozy osób innymi rodzajami przewozu, niezależnie od tego co to wyraźnie miałoby być, zawsze traktowało się jako alternatywę zdecydowanie mniej komfortową.

Wręcz przysłowiowy jest już przewóz osób na drogach międzynarodowych przy pomocy autobusów. Jeżeli ktoś pragnie wskazać wzór niedogodności, mówi właśnie o nich. Do niedawna podobną stronę posiadały busy do Holandii oraz przewozy do Niemiec organizowane za pomocą tego środka przewozu. Busy są dzisiaj tak komfortowe przede wszystkim dlatego, że zupełnie wymieniona pozostała flota transportowa. Nie ma już nijakich starych gratów czy przerabianych pojazdów dostawczych.

  1. Pasażerowie dostają do użytku nowiutkie wozy idealnie przystosowane do jazdy na długich drogach. Nie ma żadnego ścisku.
  2. Nijakim kłopotem nie jest też włożenie niemal dowolnej wielkości bagażu chociaż naturalnie bardzo silnie limituje nas tutaj po prostu zdrowy rozsądek – całkowitego dobytku ze sobą nie weźmiemy.
  3. Teoretycznie w busie nie da się też za bardzo rozprostować kości ale zawsze można po prostu zrobić przystanek i nieco przewietrzyć.
  4. Tanie busy do Holandii to środek przewozu, który należałoby dzisiaj polecieć wszystkim, którzy wybierają się do tego kraju w zamiarach podjęcia pracy a także na wakacje.
  5. Przewozy osób za pomocą busów bardzo silnie rozwinęły od kiedy weszliśmy do Unii Europejskiej.
  6. Stał się to środek przewozu bardzo prędki, wygodny i względnie tani w porównaniu z odmiennymi opcjami.

Jest tak przede wszystkim z powodu kosztów benzyny, które szybują nielitościwie i wzniosły wartości karnetów autokarowych a przewóz osób w pojazdach prywatnych stał się w ogóle niepłatny nawet jeśli wieziemy jeszcze kogoś do podzielenia wydatków. Bardzo wielkie znaczenie ma też tutaj wygoda. Jedzie się całkiem przyjemnie i można liczyć na postoje co jakiś czas.

Wyśpimy się spokojnie i nikt nam w niczym przeszkadzać nie będzie. Nie trzeba też oczywiście kierować. Jazda busem to największa z możliwych elastyczności jazdy. Jeżeli nasz bus jedzie do Holandii albo do Francji to jednocześnie są to przewozy do Niemiec, bo co by się nie robiło, przez te państwa podróżować trzeba.

Zawsze można dogadać się z szoferem czy kierownikiem firmy, aby zamiast do ostatniego przystanku, mówiąc symbolicznie, wyskoczyć sobie prędzej gdzieś po drodze płacąc za kurs mniej.

Ten wpis opublikowano dnia piątek, 13 Wrzesień 2013 o godz. 20:03 w kategorii regularne przewozy. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Komentowanie wyłączone.